Galletti

Čištění a dezinfekce vzduchu

Systém čištění vzduchu dostupný pro ventilátorové konvektory Estro, Flat, Ductimax, PWN a UTN. Čistící / dezinfekční systém využívá technologii NTP (Non-Thermal Plasma) známý jako systém studená plazma.

Jonix systém čištění a dezinfekce vzduchu

Jedná se o volitelné příslušenství k ventilátorovým konvektorům z produktové řady Estro, Flat, Ductimax, PWN a UTN.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE


Znečištění ovzduší ve stísněných vnitřních prostorech bylo vždy vážným problémem v oblasti veřejného zdraví, které mělo významné sociální a ekonomické důsledky a v současné kritické situaci hraje velmi důležitou roli otázka dezinfekce vnitřního vzduchu. Mezi řešení, která jsou v současné době na trhu dostupná, je technologie NTP (Non-Thermal Plasma), která je považována za jednu z nejúčinnějších a nejbezpečnějších díky své schopnosti oxidovat a rozkládat znečišťující látky. Jedná se o pokročilou formu ionizace vzduchu, schopnou výrazně redukovat mikrobiologické a chemické látky.

Non-Thermal Plasma, které se také nazývá studená plazma, je fyzický jev generovaný při pokojové teplotě. Je to ionizovaný plyn; to znamená, že se skládá z různých elektricky nabitých částic: elektronů, iontů, atomů a molekul organického a chemického původu, které se navzájem srazí za vzniku oxidujících látek.

Kolizí vysoce energetických elektronů s kyslíkem, vodní parou a dusíkem vytváří různé aktivní druhy (ionty nebo neutrální a radikální druhy), které jsou proudem vzduchu transportovány do znečišťujících látek. Jde tedy o aktivní dezinfekční systém vzduchu, který znečišťuje znečišťující látky a rozkládá je bez vytváření jakýchkoli zbytkových látek.

Netermická plazma odstraňuje bakterie, viry, plísně, spory, pachy a všechny těkavé organické sloučeniny (VOC): formaldehyd, benzen atd.

UPLATNĚNÍ U KONVEKTORŮ

Zařízení JONIX INSIDE, nový produkt instalovaný na výměnících konvektorů ESTRO, FLAT a FLAT S, zabraňuje tvorbě chemických a biologických škodlivin (plísní, bakterií a legionela) na vnitřních površích a v proudícím vzduchu.

Dezinfekce probíhá nepřetržitě, čímž se zabraňuje tomu, aby se usazeniny prachu staly ideálním prostředkem pro vývoj plísní a bakterií.

Poloha zařízení JONIX INSIDE uvnitř výměníku tepla byla stanovena po testech a experimentech prováděných laboratořemi ARCHA, přičemž provozní cykly zařízení byly zaměřeny na zvýšení dezinfekce vnitřní jednotky, zejména výměníku tepla, odkapávací misky na kondenzát, odstředivého ventilátor a ostatní vnitřní povrchy.

ŘÍZENÍ KONVEKTORŮ S JONIX 

Regulátory EVO a MYCOMFORT LARGE řídí kombinovaný provoz konvektoru a zařízení maximalizuje  dezinfekční účinek jednotky  v hlavních součástech, jako je výměník, odkapávací miska kondenzátu a vzduchový filtr.

Jonix Inside lze také kombinovat s ovládacími panely MYCOMFORT BASE, MYCOMFORT MEDIUM, TED a LED503. Další informace o kompatibilitě naleznete v technické dokumentaci.

VYUŽITÍ U KANÁLOVÝCH JEDNOTEK

Kanálové jednotky Galletti řady DUCTIMAX, PWN a UTN používají technologii JONIX DUCT NTP k dezinfekci proudícího vzduchu, k provedení mikrobiální dekontaminace vnitřních povrchů jednotek, filtrů a kondenzačních cívek a k zabránění rozvoje legionely v odkapávací misce na kondenzát. Zařízení jsou dimenzována podle jejich zamýšleného použití, rychlosti proudění vzduchu a kategorie znečišťujících látek, které mají být ošetřeny.

VYUŽITÍ V EXTERNÍCH MODULECH DO POTRUBÍ

Jsou instalovány ve zvláštních prostorech umístěných na vstupu nebo výstupu vzduchu a jsou řízeny ovladačem EVO, aby se maximalizoval jejich účinek na jednotku, potrubí a proudící vzduch. Jeho elektronika sděluje provozní stav desce plošných spojů EVOBOARD, což ukazuje na případné poruchy nebo potřeby plánované údržby.

JONIX DUCT lze také kombinovat s ovládacími panely MYCOMFORT BASE, MYCOMFORT MEDIUM, MYCOMFORT MEDIUM, TED a LED503. Další informace o kompatibilitě naleznete v technické dokumentaci.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše