Chladící věže

Chladicí věže s uzavřeným okruhem

Uzavřená chladicí věž je taková, kde nedochází ke styku chladicí vody (vody určené pro chlazení spotřebiče) s okolní atmosférou. Jedná se tedy o uzavřený chladicí okruh. Chladicí voda proudí trubkovým výměníkem, který je umístěný v chladicí věži. Na tento výměník je rozstřikována voda, která je čerpána z vany chladicí věže. A stejně jako u otevřené chladicí věže přes výměník a rozstřikovanou vodu proudí vzduch, jehož množství je řízeno na základě požadované teploty chladicí vody.

Chladicí věže s uzavřeným okruhem

Provedení chladicích věží je k dispozici s plastovým anebo kovovým pozinkovaným opláštěním. S axiálními anebo radiálními ventilátory.

Uzavřené chladicí věže s trubkovým výměníkem

Chladicí voda proudí trubkovým výměníkem, který je umístěný v chladicí věži. Na tento výměník je rozstřikována voda, která je čerpána z vany chladicí věže. A stejně jako u otevřené chladicí věže přes výměník a rozstřikovanou vodu proudí vzduch, jehož množství je řízeno na základě požadované teploty chladicí vody.

Uzavřené chladicí věže s deskovým výměníkem

Uzavřená chladicí věž s deskovým výměníkem je speciální případ. Jelikož chladicí voda proudí deskovým výměníkem umístěným v prostoru chladicí věže. V deskovém výměnu dochází k ochlazení chladicí vody (pro spotřebič) pomocí vody, která proudí v samotné chladicí věži ve stejném principu jako u otevřené chladicí věže (voda je rozstřikována a gravitačně stéká výplních / proti stékající vodě proudí vzduch, který vodu ochlazuje). Tzn., že se jedná o „otevřenou chladicí věž s uzavřeným okruhem“.

Provedení chladicích věží je k dispozici

S plastovým anebo kovovým pozinkovaným opláštěním. S axiálními anebo radiálními ventilátory.

Freecooling (volné chlazení):

Uzavřené chladicí věže jsou díky výše zmiňovaným vlastnostem také velmi vhodné pro tzv. Freecooling, při kterém je vypnuto konvenční strojní chlazení a využívá se pouze nízkých teplot vzduchu pro ochlazení chladicí vody. Díky freecoolingu dochází k významným úsporám provozních nákladům na strojní chlazení.

Regulace

Pro regulaci výkonu chladicí věže existuje několik způsobů. Základní regulací je vypínání a zapínání ventilátoru chladicí věže. V dnešní době se ovšem častěji využívá systému plynulé regulace otáček ventilátoru pomocí frekvenčního měniče. Při této regulaci je kolísání požadované teploty velmi omezeno a při ustáleném provozu je možné považovat tuto teplotu za konstantní. Další možností regulace výkonu je změna průtoku chladicí vody přes chladicí věž. Tento typ regulace se velmi často využívá společně s regulací změny otáček ventilátoru.

Pro technickou specifikaci a cenovou nabídku prosím kontaktujte kancelář společnosti SOKRA.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše