Chladící věže

Chladicí věže s otevřeným okruhem

Otevřená chladicí věž je taková, ve které dochází přímo ke styku chladicí vody s okolní atmosférou. Chladicí voda je rozstřikována v horní části chladicí věže a následně stéká přes výplň chladicí věže do vany. Proti stékající vodě proudí vzduch, který chladicí vodu ochlazuje na požadovanou teplotu. Chladicí voda je následně z vany nasáván čerpadlem a dopravována ke spotřebiči. Provedení chladicích věží: S plastovým, kovovým pozinkovaným nebo nerezovým opláštění, případně je možné navrhnout také betonové chladicí věže. Dále mohou být chladicí věž s axiálními anebo radiálními ventilátory.

Chladicí věže s otevřeným okruhem

Provedení chladicích věží: S plastovým, kovovým pozinkovaným nebo nerezovým opláštění, případně je možné navrhnout také betonové chladicí věže. Dále mohou být chladicí věž s axiálními anebo radiálními ventilátory.

Aplikace s čistou chladicí vodou

Chladicí věže s otevřeným okruhem pro čistou vodu se odlišují typem použité výplně. Jelikož se nepředpokládá znečištěná voda, jsou výplně navrženy s menšími kanálky, které by při znečištěné vodě byly velmi často zaneseny a klesal by tak chladicí výkon. Jsou především určené pro aplikace, které nejsou zasažené industriální výrobou, ve které je vysoký výskyt prachových částic ve vzduchu. V dnešní době se bohužel, ale i za takovéto prostředí dá požadovat i aplikace v městské zástavbě.

Aplikace se znečištěnou chladicí vodou

Chladicí věže s otevřeným okruhem pro znečištěnou vodu se odlišují typem použité výplně. Jelikož se předpokládá znečištěná voda, jsou výplně navrženy s většími kanálky, které umožňují nečistotám plynule stékat společně s chladicí vodou do vany a nedochází tak k zanášení kanálků. Jsou především určené pro aplikace, u kterých se dá předpokládat zvýšený podíl prachových a jiných částic ve vzduchu (industriální výroba, městská zástavba apod.).

Regulace

Pro regulaci výkonu chladicí věže existuje několik způsobů. Základní regulací je vypínání a zapínání ventilátoru chladicí věže. V dnešní době se ovšem častěji využívá systému plynulé regulace otáček ventilátoru pomocí frekvenčního měniče. Při této regulaci je kolísání požadované teploty velmi omezeno a při ustáleném provozu je možné považovat tuto teplotu za konstantní.

Další možností regulace výkonu je změna průtoku chladicí vody.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše