Chladící věže

Suché chladiče a kondenzátory

Suché chladiče slouží k chlazení kapalin pouze za pomoci proudění vzduchu přes výměník ve kterém proudí chlazená kapalina. Výměník je zpravidla vyrobení z CU trubek, které jsou opatřeny roznášecími lamelami pro zvětšení teplosměnné plochy výměníku (na základě požadavku je možné materiál výměníku upravit).

Suché chladiče a kondenzátory

Suché chladiče jsou k dispozici v několika provedeních: - Horizontální průtok vzduchu - Vertikální průtok vzduchu

Dále je možné volit z umístění ventilátoru k teplosměnné ploše výměníku.

  • Standardní umístění je nad výměníkem, respektive za výměníkem ve směru proudění vzduchu – tažné umístění ventilátoru.
  • Volitelné umístění je pod výměníkem, respektive před výměníkem ve směru proudění vzduchu – tlačné umístění ventilátoru.

Suché chladiče jsou velmi vhodné pro kombinaci s konvenčními chladicími systémy, tak že v zimním období, kde je teplota venkovního vzduchu nízká se využívá pouze suchých chladičů pro tzv. freecooling. Při využití systému freecoolingu se významně snižují provozní náklady na zdroje chladu, jelikož suchý chladič je vybaven pouze axiálními ventilátory, které mohou být na žádost dodány v provedení EC.

Pro technickou specifikaci a cenovou nabídku prosím kontaktujte kancelář společnosti SOKRA.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše