Broad

Přímo-vytápěné jednotky

Přímo vytápěné jednotky jsou jednotky, které jsou vybavené hořáky a tepelnou energii získávají spalováním dodaného paliva. Jako palivo může sloužit - plyn, bioplyn, nafta, LTO nebo také koksárenský plyn (koksárenský plyn podléhá speciální konzultaci s výrobcem). Vždy se jedná o jednotky dvoustupňové, které tak mohou dosahovat vysokou hodnotu COP 1.36 (topný faktor)*.

Přímo-vytápěné absorpční jednotky

Jednotky je možné dodat v provedení „package“ (kompaktní provedení). Tzn., že k jednotkám je dodána i kompletní čerpadlová sada, která je vybavena čerpadly chlazené, chladicí a teplé vody. Dále je čerpadlová sada vybavena filtry, úpravnou chladicí vody, vypouštěcími a směšovacími ventily.

Jednotky jsou dodávány o nominálních chladicích výkonech 233 - 11 630 kW. (7/14°C, 37/30°C, 80/60°C).

Jelikož každá jednotka je unikátní a vždy je specifikována na přání investora je nutné pro detailní specifikaci kontaktovat kancelář společnosti SOKRA. Pro získání základních parametrů můžete nahlédnout do přiloženého katalogu.

Jednotky je možné využívat jako energetický zdroj 3v1. A to pro produkci chlazené vody pro klimatizaci (chlazení), teplé vody pro sanitární účely a teplé vody pro vytápění.

Pozn.:

* U Absorpčních jednotek se jako účinností kritérium hodnotí parametr COP, jelikož dodávaný příkon je v tepelné energii. Elektrický příkon jednotky, nutný k provozu oběhových čerpadel a řídícího systému je cca do 5% nominálního chladicího výkonu. Tato hodnota umožňuje elektrický příkon zanedbat a nepočítat s ním pro energetické a ekonomické bilance.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše