Broad

Nepřímo-vytápěné jednotky

Nepřímo vytápěné jednotky je možné charakterizovat jako jednotky, které využívají tepelnou energii vyrobenou v jiném zdroji tepla. Tyto jednotky využívají jako pohonnou energii - teplou vodu, páru či horké spaliny. Teplá voda a pára může být použita ze systému CZT anebo z jakýchkoliv jiných technologických provozů (například technologické chlazení).

Nepřímo-vytápěné absorpční jednotky

Nepřímo vytápěné jednotky jsou jednotky napojené na jiný zdroj tepla mimo vlastní absorpční jednotku. Regulace množství tepelné energie je uskutečňována pomocí elektronicky řízeného regulačního ventilu či klapky u spalin. Nepřímo vytápěné jednotky mohou být jednostupňové a dvoustupňové a mohou tak dosahovat hodnot COP 0,79 respektive u dvoustupňových jednotek 1.41 (topný faktor)*. Instalovaná čerpadla na vnitřním okruhu jsou vybavena plynulým řízením otáček (výkonu) frekvenčním měničem, který je standardní součástí jednotky.

Jednotky je možné dodat v provedení „package“ (kompaktní provedení). Tzn., že k jednotkám je dodána i kompletní čerpadlová sada, která je vybavena čerpadly chlazené, chladicí a teplé vody s regulací. Dále je čerpadlová sada vybavena filtry, úpravnou chladicí vody,filtrem, vypouštěcími a směšovacími ventily.

Nepřímo vytápěné jednotky jsou dodávány o nominálních chladicích výkonech 233 – 11 630 kW. (7/14°C, 37/30°C, 80/60°C).

Jelikož každá jednotka je unikátní a vždy je specifikována na přání investora je nutné pro detailní specifikace kontaktovat kancelář společnosti SOKRA. Pro základní údaje a parametry můžete nahlédnout do přiloženého katalogu.

Pozn.:

* U Absorpčních jednotek se jako účinností kritérium hodnotí parametr COP, jelikož dodávaný příkon je v tepelné energii. Elektrický příkon jednotky, nutný k provozu oběhových čerpadel a řídícího systému je cca do 5% nominálního chladicího výkonu. Tato hodnota je zanedbatelná s ohledem na svojí velikosti proti výkonu a příkonu v tepelné energii.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše