Broad

Absorpční tepelná čerpadla

Jako každé tepelné čerpadlo je i absorpční jednotka založena na principu přenosu tepla s nižším tepelným potenciálem na vyšší. Jedná se o modifikovanou absorpční jednotku, která má upravený absorpční cyklus a především pak koncentraci roztoku LiBr na přenos tepla s využitím pohonného média v podobě tepelné energie.

Absorpční tepelná čerpadla

Jedná se o modifikovanou absorpční jednotku, která má upravený absorpční cyklus a především pak koncentraci roztoku LiBr na přenos tepla s využitím pohonného média v podobě tepelné energie.

Princip funkce

Odpadní teplo z chladicích zařízení, chemických závodů, oceláren a zároveň teplá voda o teplotě více jak 90°C, pára a různé průmyslové spaliny nad 280°C mohou být použity v tepelném čerpadle a využity pro potřeby okolních budov.

Endotermické tepelné čerpadlo se zdrojem tepla (pára, horká voda, spaliny, plyn) jako hnací zdroj pro absorpční proces obsahující roztok lithium bromid jako absorbent a voda jako chladivo umožňuje recyklaci teplot vyšších jak 15°C pro potřeby vysoké teploty teplé užitkové vody (až 90°C) a zajišťují tak přenos tepla z chladu do tepla.

S našimi jednotkami můžete chladit, vytápět a vyrábět teplou vodu. Kombinovaná účinnost při chlazení a vytápění je COP 2,3 a více, pouze při topení je COP až 1,8.

 

Využití tepelného čerpadla
    • Pro tepelné elektrárny s využitím vodního chlazení
    • Teplo z kanalizačních systémů
    • Využití tepla povrchové vody
    • Využití geotermální energie
Schéma funkce tepelného čerpadla

 

 
Příklad zapojení v teplárenské soustavě

Využití nízkopotenciálního tepla okolního vzduchu a parního napájení.

 

 
Příklad zapojení v tepelné elektrárně

Využití nízkopotenciálního tepla z chlazení kondenzátoru pro předehřev kondenzátu.

 

 

Příklad zapojení s absorpční jednotkou

Využití kondenzačního tepla z absorpčního chlazení pro výrobu topné vody s vysokou účinností.

 

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše